Logo Polskiego Radia
Print

Radiowe Centrum Kultury z serwisem internetowym

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 12.01.2019 17:08
Portal prezentuje zjawiska związane z polską i światową kulturą ludową, muzyką źródeł i szeroko rozumianą sceną etno
Foto: materiały prasowe

Rozpoczął działalność serwis internetowy Radiowego Centrum Kultury Ludowej, który prezentuje zjawiska związane z polską i światową kulturą ludową, muzyką źródeł i szeroko rozumianą sceną etno. Są tutaj też recenzje płyt folkowych i materiały dotyczące polskiej obyczajowości i obrzędowości ludowej

Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej zachęcał w Polskim Radiu do odwiedzania kanału YouTube oraz słuchania playlisty na platformie Spotify Centrum. Podkreślał, że dzięki tej platformie słuchacze mogą poznać dziennikarzy Radiowego Centrum Kultury Ludowej i ich muzyczne fascynacje. "Prezentują muzykę, której czasami może by się nie odważyli zagrać na radiowej antenie"- mówił.

Nowy serwis internetowy jest dostępny pod adresem rckl.polskieradio.pl. Zawiera między innymi dokumentację z Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, 21 festiwali „Nowa Tradycja”, relacje z wypraw do Polaków poza granicami kraju, czy koncerty muzyki tradycyjnej i muzyki świata. Portal będzie na bieżąco uzupełniany.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej zostało utworzone 1 kwietnia 1994 roku.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt