Logo Polskiego Radia
Print

Trwa konkurs na najlepszy film emigracyjny

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 15.09.2018 09:00
  • EMIGRA w Warszawie już w październiku.mp3
Powroty – to temat przewodni tegorocznej 6. edycji Festiwalu Filmów Emigracyjnych EMIGRA
Trwa konkurs na najlepszy film o tematyce polonijnejTrwa konkurs na najlepszy film o tematyce polonijnejFoto: materiały prasowe

Do końca września można zgłaszać filmy na konkurs, zorganizowany w ramach 6. edycji Festiwalu Filmowego EMIGRA. Organizatorzy czekają na obrazy dokumentalne, fabularne czy animowane o Polakach żyjących na emigracji lub zrealizowane przez Polaków mieszkających za granicą. Filmy – i te profesjonalne, i te amatorskie - zostaną ocenione przez międzynarodowe jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EMIGRA, który odbędzie się w Warszawie w dniach 26-28 października.

EMIGRA to co roku wielkie filmowe święto Polonii i Polaków za granicą, prezentacja obrazów pokazujących istotne problemy środowiska oraz niepowtarzalne i często niesamowite historie rodaków, zaplątanych w tryby historii, rozsianych po różnych zakątkach świata. W tym roku tematem przewodnim będą powroty.

Na tegorocznej EMIGRZE będzie wiele ciekawych premier - zapowiada dyrektor festiwalu, pomysłodawczyni i organizatorka imprezy Agata Lewandowski. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt