Logo Polskiego Radia
Print

Obchody 100-lecia niepodległości Polski

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 09.03.2018 14:41
  • Obchody 100-lecia niepodległości [posłuchaj].mp3
Podczas rocznicowych imprez będziemy promować polską kulturę i umocnimy poczucie wspólnoty obywatelskiej
Materiały prasoweMateriały prasoweFoto: niepodległa.dzieje.pl

W warszawskich Łazienkach Królewskich spotkali się pełnomocnicy z krajów świętujących w 2018 roku odzyskanie lub uzyskanie niepodległości. Przybyli przedstawiciele 13 państw: Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Serbii i Armenii. Gospodarz spotkania - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Sellin podkreślił, że jego celem jest poznanie kalendarza i sposobu obchodów w poszczególnych państwach oraz stworzenie wspólnych inicjatyw.

Polski kalendarz obchodów resort kultury przedstawił podczas ubiegłotygodniowej konferencji, kiedy podsumowano działania programu „Niepodległa” w 2017 r. oraz zaprezentowano krajowe i zagraniczne plany obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 2018 r.

Koordynatorką Programu Wieloletniego „Niepodległa” jest dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego MKiDN Paulina Florjanowicz, jedna z uczestniczek piątkowego spotkania w warszawskich Łazienkach. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt