Logo Polskiego Radia
Print

Życzenia od żołnierzy NATO: obyście trwali wiecznie

IAR / PAP
Dariusz Adamski 13.11.2018 14:59
Do Polski płyną ze świata życzenia z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości
Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód składają życzenia dla Polski i Polaków z okazji z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód składają życzenia dla Polski i Polaków z okazji z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Youtube/ Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało filmik z życzeniami przesłanymi przez żołnierzy NATO z Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Wojskowi mówią w nim m.in. "Polacy są super!", "Polska jest wspaniała!", "Jesteśmy z Wami".

Podpułkownik Mark Johnson z USA podkreśla, że "możliwość wspólnej służby z polskimi towarzyszami i towarzyszkami broni jest prawdziwym zaszczytem". Wielu lat pokojowego rozwoju w przyjaznym środowisku międzynarodowym życzy Polsce podpułkownik Eugenio Trigueros z Hiszpanii i wyraża nadzieje, że nasz kraj "zachowa swoje wspaniałe dziedzictwo kulturowe i naturalne, które będzie z dumą prezentowane całemu światu".

youtube.com

- Doskonale wiecie jaka, jest cena niepodległości. Obyście nigdy więcej jej nie stracili - życzy Polakom czeski generał brygady Karel Rehka. Przedstawiciel Węgier dodaje, "aby historia nigdy się nie powtórzyła, obyście mogli żyć w pokoju i wolności". - Obyście trwali wiecznie - życzy przedstawiciel Estonii. Prosi jednocześnie, abyśmy nie zapominali o przeszłości, koncentrując się jednocześnie na budowaniu dostatniej przyszłości.

"Niepodległość nie istnieje sama z siebie"

- Pamiętajcie - niepodległość nie istnieje sama z siebie - utrzymuje ją wysiłek wszystkich Polaków - podkreśla podpułkownik Antti Viljaste z Estonii i dodaje, że jego kraj "jest dumny z sojuszu z tak wspaniałym narodem". - Życzę Wam pokoju i niech Bóg błogosławi Polskę - mówi przedstawicielka Kanady.

Życzenia składają wojskowi różnych stopni, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Estonii, Czech, Węgier i Rumunii. Kanadyjczycy nawet dwukrotnie - w języku amerykańskim i francuskim.

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód zajmuje się koordynacją działań wojsk NATO rozmieszczonych w krajach bałtyckich i Polsce. Jej dowództwo od 2017 roku stacjonuje w Elblągu.

IAR/PAP/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt