Logo Polskiego Radia
Print

Polska i Litwa razem na rajdzie Dakar

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 13.09.2018 14:28
  • Sebastian Rozwadowski powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że samochód będzie musiał sprostać bardzo trudnym warunkom [posłuchaj]
W Wilnie odbyła się dziś prezentacja nowego pojazdu duetu litewskiego kierowcy i polskiego pilota
Foto: carolineteam.pl

Toyota Hilux z orłem białym i pogonią na nadwoziu została zaprezentowana na schodach przed wileńską biblioteką narodową. Sebastian Rozwadowski powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że samochód będzie musiał sprostać bardzo trudnym warunkom: "W tym roku rajd Dakar będzie odbywał się tylko w Peru, to bardzo trudny teren" mówił sportowiec.

W prezentacji pojazdu wziął udział szef polskiego MSZ-tu Jacek Czaputowicz. Podziękował sportowcom za promowanie współpracy polsko-litewskiej: "W czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów orzeł biały i pogoń łączyły nasze kraje, symbolizowały wspólnotę interesów"- mówi minister.

Litewski szef dyplomacji Linas Linkievicius dodał, że start polsko-litewskiego duetu w rajdzie Dakar będzie dla sportowców ogromnym wyzwaniem: "Rajd Dakar należy do jednego z najtrudniejszych rajdów i najbardziej skomplikowanych w jakich bierze udział nasz zespół. Ale nam nie trzeba łatwych zwycięstw!" - powiedział dyplomata.

Polsko-litewski duet wystartuje w rajdzie Dakar po raz czwarty. Dotąd ich najlepszy wynik do 26. pozycja.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt