Logo Polskiego Radia
Print

Śledztwo w sprawie awaryjnego lądowania w Warszawie

IAR / PAP
Dariusz Adamski 12.01.2018 16:00
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych bada okoliczności wypadku na lotnisku im. Fryderyka Chopina
W środę 10.01.2017 samolot linii Eurolot lądował awaryjnie na warszawskim lotnisku. Port lotniczy im. Fryderyka Chopina zamknięty był przez kilka godzinW środę 10.01.2017 samolot linii Eurolot lądował awaryjnie na warszawskim lotnisku. Port lotniczy im. Fryderyka Chopina zamknięty był przez kilka godzinPAP/Jakub Kamiński

W środę wieczorem samolot Bombardier Q400 lądował tam awaryjnie z niesprawnym podwoziem.

Pułkownik Andrzej Lewandowski, przewodniczący Państwowej Komisji powiedział, że przyczyną awaryjnego lądowania były problemy techniczne związane z golenią przedniego podwozia. Podkreślił, że za wcześnie jest, aby wyciągać wnioski z tej sprawy, a raport wstępny będzie gotowy do 30 dni po wypadku. Zaznaczył, że Komisja będzie analizowała wszystkie informacje zapisane na pokładowych rejestratorach lotu, dokumentację lotniczą i techniczną samolotu, który uległ wypadkowi.

Przewodniczący nie chciał komentować informacji, że w podwoziu samolotu wybuchł pożar. "Powiem tak: nie potwierdzę, nie zaprzeczę" - odpowiedział pułkownik Andrzej Lewandowski. Dodał, że problem z podwoziem załoga zgłosiła w trakcie lotu.

Komisja będzie analizować wypadek także w oparciu o dane z innych zdarzeń z udziałem samolotów Bombardier Q400. Szef PKBWL nie chciał komentować pracy służb na miejscu wypadku.

dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt