Logo Polskiego Radia
Print

USA: Donald Trump staje w obronie syna

IAR
Dariusz Adamski 16.07.2017 20:32
  • Prezydent Donald Trump w swych kolejnych tweetach broni swojego syna, który na początku tygodnia przyznał się do kontaktów z Rosjanami. Relacja Jana Pachlowskiego (IAR)
Donald Trump w swych kolejnych tweetach broni swojego syna, który na przyznał się do kontaktów z Rosjanami.
Donald TrumpDonald TrumpPAP/EPA/IAN LANGSDON

Doszło do nich podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump junior chciał w taki sposób zdobyć dokumenty kompromitujące kandydatkę demokratów Hillary Clinton.

Ujawnienie przez media informacji o spotkaniach Donalda Trumpa juniora z Rosjanami, do których się przyznał, wywołało burzę na amerykańskiej scenie politycznej. Prezydent zwykle w niedzielę podsumowuje na Twitterze wydarzenia tygodnia, dlatego i tym razem nie zabrakło odniesień do tego tematu. Obecny gospodarz Białego Domu broni syna, a środkom masowego przekazu zarzuca, że wciąż sprzyjają Hillary Clinton. "Ona mogła bezprawnie usunąć służbowe emaile ze swojej skrzynki pocztowej, a moim synem się pogardza" - pisze Donald Trump.

Dodał również, że znaczna część amerykańskich mediów w swych informacjach powołuje się na mało wiarygodne źródła. "To jest dewastacja naszej demokracji" - podsumowuje na Twitterze Donald Trump.

dad

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt