Logo Polskiego Radia
Print

Matteo Salvini: Polska i Włochy będą nowymi bohaterami Europy

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 11.01.2019 16:04
  • W magazynie m.in. o wizycie w Polsce Matteo Salviniego, wicepremiera Włoch, 70-ciu nowych biurach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polakach powracających z emigracji [posłuchaj]
Szef włoskiego MSW deklarował w Warszawie, że Polska i Włochy mogą rozpocząć "europejską wiosnę" zdolną do przełamania w wyborach do PE "osi Niemiec i Francji"
Ministrowie Matteo Salvini i Joachim BrudzińskiMinistrowie Matteo Salvini i Joachim BrudzińskiFoto: Twitter/MSWiA

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o wizycie w Polsce wicepremiera Włoch i szefa włoskiego resortu spraw wewnątrznych Matteo Salviniego. Polityk spotkał się w Warszawie z polskim ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości.​

Informujemy także o dynamicznie rozwijającej się na świecie sieci biur Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

W programie również komentarz na temat zakończenia procesu uzyskania niezależności przez zjednoczoną cerkiew prawosławną na Ukrainie. Patriarcha Ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej wręczył metropolicie Epifaniuszowi tomos, czyli dokument stwierdzający autokefalię Prawosławnej Cerkwi Ukrainy. Na uroczystościach w Stambule obecne były także ukraińskie władze wśród nich prezydent Petro Poroszenko.

W cyklu "Kierunek: Polska" naszym gościem jest Aleksandra Mościcka, założycielka Grupy "Powroty". „Polska potrzebuje specjalistów. Tych, którzy dziś pracują w londyńskim City i w wielu innych zakątkach świata. Czas żeby wrócili do kraju” – przekonuje Aleksandra Mościcka, wspierająca Polaków powracających na polski rynek pracy.

Opowiadamy także o ubiegłorocznych sukcesach Polskich Linii Lotniczych LOT, naszego narodowego przewoźnika.

W ramach roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Polskie Radio dla Zagranicy przygotowało cykl audycji przypominających jak i dzięki komu, Polska powracała na mapy Europy. W cyklu "Wielcy Twórcy Niepodległej" dziś przypomnimy postać gen. Władysława Andersa, twórcy Armii Polskiej w Związku Radzieckim, zwycięzcy spod Monte Casino.

Dziesięć największych ośrodków akademickich w Polsce otrzymało 295 mln złotych na przygotowanie projektów, które podniosą jakość kształcenia w zwycięskich uczelniach. W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłoszono wyniki konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na Zintegrowane Programy Uczelni. Rozstrzygnięto część konkursu adresowaną do największych polskich uczelni, kształcących co najmniej 20 tys. studentów. Relację przygotowała Katarzyna Igram.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt