Logo Polskiego Radia
Print

Młodzi Polacy wobec spuścizny Jana Pawła II

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 11.10.2017 18:36
  • W magazynie m.in. o wyzwaniach imigracyjnych dla Polski i postrzeganiu nauczania Jana Pawła II przez młodzież
W rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, rozmawiamy o postrzeganiu spuścizny i nauczania Jana Pawła II przez młodych Polaków
Foto: PAP

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o upublicznieniu dzienników urzędowych władz RP na uchodźstwie. Podczas uroczystości w Sejmie, premier Beata Szydło zaznaczyła, że upublicznienie dzienników urzędowych ma na celu podkreślenie ciągłości "suwerennej władzy państwowej zakotwiczonej w tradycji II RP".

W audycji, w rozmowie z dr Stanisławem Kluzą z SGH, nakreślamy główne wyzwania imigracyjnych stojace przed Polską.

Naszymi gośćmi są książę Jan Żyliński, polski polityk i biznesman mieszkający w Londynie oraz Janos Tischler, dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

W magazynie, w rocznicę wyboru metropolity krakowskiego kardynała Karola
Wojtyły na papieża, rozmawiamy też o postrzeganiu nauczania i spuścizy Jana Pawła II przez młodych Polaków oraz zamieszczamy relację ze spotkania na Jasnej Górze, szkół noszących imię papieża - Polaka.

Od 16 do 20 października Warszawa już po raz trzeci będzie gościć „Dziedziniec Dialogu” - polską edycję znanego w całej Europie projektu „Dziedziniec Pogan”, zainaugurowanego przez papieża Benedykta XVI. „Dziedziniec Dialogu” porusza aktualne tematy w obszarze kultury, nauki i społeczeństwa, żywo obecne w dyskusji publicznej. Informujemy o tym w programie.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt