Logo Polskiego Radia
Print

Tradycje szkół polonijnych na Zielonej Wyspie

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 07.10.2017 09:00
  • Irlandzkie Osobliwości o 5 -leciu istnienia Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii [posłuchaj]
W Dublinie odbyły się uroczyste obchody 5-lecia istnienia Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii, organizacji bardzo zasłużonej dla polonijnej oświaty
Uroczystości 5-lecia istnienia Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii Uroczystości 5-lecia istnienia Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii

To organizacja parasolowa, która zrzesza 20 szkół polonijnych. Jej głównym celem jest działalność oświatowa na rzecz Polonii, podniesienie jakości pracy szkół oraz zrównanie praw polskich uczniów do nauki języka polskiego. W trakcie uroczystości, Marta Szutkowska - Kiszkiel, Prezes PMSI, omówiła 5-letnią działalność organizacji.

Wśród zaproszonych gości znalazła się Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska. W wydarzeniu wzięły również udział władze Ambasady oraz Konsulatu RP w Dublinie i reprezentanci Polskich Macierzy Szkolnych z całej Europy.

Wydarzeniu towarzyszyła Jubileuszowa Konferencja Metodyczna z udziałem specjalistów w zakresie nauczania języka polskiego.

W programie rozmowa z Martą Szutkowską - Kiszkiel, Prezesem Polskiej Macierzy Szkolnej w Irlandii oraz Minister Edukacji Narodowej - Anną Zalewską.

Na program"Irlandzkie osobliwości" zapraszają Laura Barszczewicz i Katarzyna Dziewa

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt