Logo Polskiego Radia
Print

Litewskie lokomotywy wykonały hymn narodowy Polski

IAR / PAP
Dariusz Adamski 09.11.2018 14:44
  • Litewskie lokomotywy wykonały hymn Polski. Relacja Kamila Zalewskiego
Nietypowy prezent z okazji 100 lat polskiej niepodległości - 7 lokomotyw w Wilnie wykonało nasz hymn państwowy
Kadr z filmu przygotowanego przez litewskie koleje Kadr z filmu przygotowanego przez litewskie koleje youtube/LTGelezinkeliai

Mantas Bartuška, dyrektor generalny spółki przekazał życzenia wszystkim Polakom. "Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie, że nasze kraje połączyła linia kolejowa Rail Baltica" - czytamy w oświadczeniu. Gest ten ma jeszcze jeden wymiar. - Wierzymy w niestandardowe rozwiązania i zrywamy ze stereotypami. Jesteśmy nowoczesnym partnerem dla naszych klientów - oświadczył dyrektor "Litewskich Kolei".

Przygotowania do realizacji pomysłu trwały ponad miesiąc. Spośród wszystkich lokomotyw trzeba było wybrać te, które posiadają różne tonacje, co - jak informuje firma - nie było prostym zadaniem. Trzeba było też znaleźć najbardziej muzykalnych maszynistów. Warto dodać, że lokomotywami dyrygował znany na Litwie, pochodzący z Wilna wirtuoz skrzypiec - maestro Zbigniew Lewicki. Polski muzyk fragment hymnu zagrał na skrzypcach wraz z litewskimi lokomotywami.

Link do filmu, na którym można usłyszeć nietypowe wykonanie "Mazurka Dąbrowskiego" koleje litewskie umieściły na swojej stronie internetowej.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt