Logo Polskiego Radia
Print

Wzruszajaca podróż szlakiem polskich zesłańców

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 19.05.2017 12:12
  • Senator Artur Warzocha opowiada o swoich spotkaniach z Polakami w Moskwie i na Syberii.mp3
Senator Artur Warzocha zapewnia, że Polska pamięta o Polakach żyjących w Rosji, także tych na dalekiej Syberii
Senator Artur Warzocha, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, podczas I Festiwalu Muzyki i Tańca Polskiego w MoskwieSenator Artur Warzocha, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, podczas I Festiwalu Muzyki i Tańca Polskiego w MoskwieFoto: Robert Isajuk/orpeg.pl

Senator Artur Warzocha, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, dwukrotnie w ostatnich tygodniach odwiedził Rosję. Spotkał się z moskiewską Polonią i wziął udział w I Festiwalu Muzyki i Tańca Polskiego. Uczestniczył także w Polskiej Wielkanocy na Syberii.

Artur
Senator Artur Warzocha, wręcza nagrody laureatom I Festiwalu Muzyki i Tańca Polskiego w Moskiwie

W rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, senator Artur Warzocha opowiada o wzruszających spotkaniach z Polakami, którzy pamiętają o swoich korzeniach, historii i kultywują polskie tradycje.

/

Na Syberii polityk odwiedził m.in. Irkuck, Piwowary, Ułan-Ude i Wierszynę, nazywaną "małą Polską". W tej, założonej w 1910 roku przez polskich emigrantów osadzie, do dzisiaj większość rodzin ma polskie korzeni i mówi po polsku.

/

Senator Artur Warzocha podczas spotkania z Polonią w Wierszynie

Z senatorem Arturem Warzochą, wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, rozmawiała Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt